MY
Soru Sahibi
22 Haziran 2014 13:11

Safra kaçağı

Iyi günler doktor bey. Benim 68 yaşında ki akrabam safra kesesi ameliyatı oldu taş teşhisi ile ancak ameliyat eden doktor taş yerine çamurla karşılaşmış. Ameliyat başarılı geçti dedikten sonra taburcu olduk daha sonradan hastamız birden fenalaştı hastaneye götürdüğümüzde böbrekler iflas etti denildi safradaki iltihaplar için kullanılan antibiyotiklerden. Sonra başka bi hastaneye götürdük tedavi sonrasında böbreklerde sıkıntı kalmadı ancak safra yollarında kaçak olduğunu öğrendik ameliyat eden doktor arkadaşın gözünden kaçmış olmalı 3 kaçak tespit ettik iki kez radyoloji tedavisi gördü sürekli kontrol ediliyor ancak yaklaşık 50-55 gündür dren takılı ve bunun 30 günü hastanede gerçekleşiyor hala akıntı bitmedi doktor bey 2 kaçağın kurduğunu söyledi ancak hala dren takılı ve geliyor iltihap. Ve genel cerrahi işlem içinde risk teşkil ettiğini söyledi genel cerrahlar ameliyatın 7 saat süreceğini ve riskli olduğu söylendi. Acaba atlanılan biyer mi var ? Veya yanlış yapılan biyer ? Kadıncağız gercekten perişan oldu ayakta duramıyor yürüyemiyor gücü bitti yatmaktan, sizin de önerinizi bilmek isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim rahatsız ediyorum. Iyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi günler. Öncelikle geçmiş olsun. Ameliyat sırasında ve sonrasında hekimlerin de istemediği komplikasyonlar olabiliyor. Ancak benim branşım olmadığı için yorum yapmam doğru olmaz. Ayrıca yanlış yapılan bir şey olduğunu düşünmüyorum ameliyat sırasında karşınıza beklemediğiniz zorluklar çıkabiliyor.

28 Haziran 2014 23:44