ÇÖ
Soru Sahibi
27 Mayıs 2016 10:01

sa elde sislik

Merhaba doktor bey. Uc dort gundur benim sag elim sis. Agrim sizim yok gozlede gorunur bir sey yok. Sadece iki elimi yymruk yaptigimda anliyorum. İnsilun direncinden dolayi Metformin kullaniyorum. Neden olabilir acaba tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Halil Kutlu Erol
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Ellerde şişliğin birçok sebebi olabilir. Sinir sıkışması, vitamin eksikliği, tiroid sorunları neden olabilir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon doktoruna başvurmanızı öneririm. Metformin kullananlarda B12 vitamini eksikliği de olabileceği için B12 seviyesi de bakılmalı.

11 Haziran 2016 16:11