KZ
Soru Sahibi
22 Mart 2012 18:47

Rozasea

Merhaba hocam, 23 yaşındayım ve kendimi bildim bileli kolaylıkla kızaran bir cildim olmuştur.son birkaç yıldır ıse burun ve alın bölgemde kalıcı kızarıklıklar oluştu.Rozasea teşhisi kondu,monodoks, advantan, imex, roza jel gibi ilaçlar kullandım.ilk etapta özellikle monodoks bir iksir gibi cildimi bebek gibi yaptı ama maalesef ki eski haline dönmesi uzun sürmedi. Yaz kış 50 faktörlük güneş koruma ürünleri kullanıyorum.La roshe effeclar jel ve kerium ds krem ise sürekli kullandığım cilt bakım ürünleri. tekrar doktora gittiğimde 10mg roaccutane verildi ama göz kuruluğu, blefarit, konjonktivit gibi rahatsızlıklar olduğu için kullanıp kullanmama konusunda kararsız kaldm ve kullanmadm.Sayın hocam, son olarak gözümde keratit oluştu ve tüm bu göz rahatsızlıklarının rozasea ile ilişkili olabileceği söylendi.Sosyal hayatımı ciddi anlamda etkilemesi bir yana, bu cilt bende olduğu sürece göz sağlığım da tehdit altında.rozasea'yi tamamen ortadan kaldıran kesin bir tedavisi var mıdır?ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)

Bahar hanım. Rozase diyetle, güneş ışınlarıyla, emosyonel stresle tetiklenen bir hastalıktır. Bunlara dikkat ederseniz ve bir dermatoloğun kontrolünbe girerseniz, fazla sorun yaşamazsınız.

29 Mart 2012 10:01