DS
Soru Sahibi
22 Eylül 2016 15:05

Rozasea ödem

Sn Nuran hanım Benim sorunum rozasea.Kullandığım bazı kremler göz çevremde ödem yaptı.Dermatolog rozasea rahatsızlığım olduğunu söyleyerek roza jel ve tetradoks verdi.Cildimde akne pek yok.Ancak ödem inmedi.Sizin rozasea akne tedavisinde iğne ile tedavi ettiğinizi okudum.Ödem içinde böyle bir yönteminiz varmı acaba.Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Eğer bu tip bir tedavi şekliniz varsa tedavi için gelmeyi düşünüyorum

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın ilgili, Akne rozasede yüzde kırmızı bir zeminde akneler vardır. Güneş rozaseyi arttırır. Göz çevrenizdeki ödem başka sebepierden olabilir. Bunun açığa çıkarılması lazımdır. Bazı tahliller gerekebilir. Bir de dahiliye muayenenizi yaptırmanızı öneririm. Ben Bodrum Acıbademde çalışıyorum. Bütün bunlardan sonra yine de gelmek ihtiyacınız olursa randevu almanızı öneririm. Sağlıklar. Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu ( Cildiye Müt.) Cep tel:*** *** ** 11 ( sabahları 9-11 arası arayabilirsiniz ).

24 Eylül 2016 10:46
DS
Soru Sahibi

Nuran hanım tekrar merhaba Numaranızı verdiğiniz için teşekkürler ancak Yoğun olduğunuzu düşünerek sizi arayıp rahatsız etmek istemedim.Müsait zamanınızda yanıt verebilirseniz çok sevineceğim. Tüm tahlillerimi yaptırdım değerlerim normal.Ayrıca dermatoloji doktorunun istediği tahlil sonuçlarımda da herhangi bir anormallik bakteri vb yok.Yüzümde ara ara nükseden geçici kızarıklık dışında cildimde akne vb pek yok.)Kullanmaya başladığım krem göz çevresi ve serum gibi ürünleri kullandıktan kısa bir süre sonra yüzümde hafif şişlik başladı.Ben cildimin hassasiyetine bağlamıştım ancak gittiğim dermatoloji doktoru bende rozasea olduğunu belirtti.3 kutu tetradoks ve roza jel kullandım.Bunları kullanmaya başladığımda yüzümde şişlik kalmamıştı yanlızca göz çevremdeki duruyordu.Kullandıktan sonra da göz çevremdeki ödem inmedi.Dışardan birinin hemen anlayamayacağı derecede bir şişlik,çok fazla değil.Ama tabi geçmediği için tedirgin oluyorum.Doktorum son kontrolumde ödem için roaccutane verdi,sivilce ilacı ama ödemi de yok eder dedi.Ancak yan etkisi çok fazla olduğu için o kadarlık ödem için bu ilacı kullanmak istemedim.Bunun için farklı bir ilaç tedavisi ya da dışardan iğne vb bir tedavi şekli yokmu bunu öğrenmek istiyorum.Sizin kendinize özgü tedavi yöntemleriniz olduğunu düşündüğüm için ulaşmak istedim.Eğer bu konuda bana yardımcı olabilirseniz tedavi için gelebilirim.Çok uzun bir yazı oldu kusura bakmayın lütfen.Teşekkürler hoşçakalın

3 Ekim 2016 16:05

Sayın ilgili, Sizin şikayetleriniz olan hastalarda iğne tedavisi yapmıyorum. Sağlıklar. Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu

3 Ekim 2016 18:49

Cevaplandırıldı.

4 Ekim 2016 09:03