ÖB
Soru Sahibi
5 Kasım 2014 12:37

rota aşısı

Merhaba hocam.oğlum29.mayıs doğumlu doktoru 25 eylülde rota aşısını yaptı yani 4 aylıkken ama sağlık ocağında bize kızdılar bu aşıyı yaptırdık diye ve 4 aylık rutin aşısını rotadan 1 ay geçsin diye 27 ekimde yani 5 aylıkken yaptılar. 6 aylık aşısı içinde 1 aralık randevu verdiler yani 1 ay sonra. Benim sorum rutinde aradaki süre 2 ay bizde 1 ay olacak bu problem olurmu. Ayrıca 6. Ayında rotanın 2. Dozu olması gerek aynı zamanda olmuyorsa nasıl olacak doktor başka diyor sağlık ocağı başka diyor lütfen doğru yolu gösterin bana yardımcı olun bu konuda.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erhan Bayram
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Iyi günler Telaşlanmanıza gerek yok, aynı gün yapılamadığıniçin araya 1 ay Boşluk bırakmak gerekiyor , farklı kurumlarda yapılan aşı uygulamalarında maalesef bu tip Sıkıntılar görülmekte, önerim sağlık Ocağında aşı takviminize uygun programa devam edin ancak özel aşılardan istemeniz durumunda bunu sağlık ocağı hekiminize belirterek orada yaptırınız Saygılarımla

12 Aralık 2014 17:23