ÇO
Soru Sahibi
25 Aralık 2017 16:28

Romatoid Artrit

Hocam Romatoid Artrit sebebi ile 6 ay enbrel sonrası 1 yildir Humira pen kullaniyorum tetkiklerim normale döndü diz ve elimdeki tutulumlar da düzeldi. Fakat merdiven cikarken nefes darliğı ve kalp carpintisı oluyor. Ellerimde de aşırı terleme yutkunma güçlüğü ve kuru öksuruk oluyor göğus hast. ilactan oluyor dedi. İlac bana iyi geliyor ama bu yan etkilerden kurtulmak icin ilacı ne zaman birakabilirim ve Artrit tedavisine baska ilaclarla devam edebilirmiyim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İrfan Koca
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

mrb, romatoid artrite bağlı akciğer tutulumu açısından değerlendirilmeniz gerekmekte. duruma göre diğer biyolojik ilaçlar tedavi süreciniz takip edilebilir

2 Ocak 2018 14:28