ÜY
Soru Sahibi
20 Mart 2016 18:33

Roaccutane tedavisi ve yüz kızarıklığı

Merhaba hocam. 8 aydır aknetrent kullaniyorum. 20 yasindayim 50 kiloyum ve günde bir kez akşamlari 20mg kullanıyorum. Tedavi sürem kaç ay olmalı? Bir de yüzüm güneşli havalarda hafif kizariyor. Doktorum coresatin pembe verdi. İlk gün kullanimda hemen etkisini gösteriyor hiç kizarmadim. Ertesi gün sabah kalktığımda dışarı cikmadigim halde yüzüm cok kızardı. Ne yapabilirim? Yardımcı olursaniz cok sevinirim. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

İlacı kullandığın sürece yüzünde kızarıklık olması normal. Güneş koruyucu kullanman gerekir. Günlük dozun kilona göre düşük o yüzden tedavi süren biraz uzun olur

21 Mart 2016 10:12