sa
Soru Sahibi
15 Kasım 2013 18:34

rektum ca

merhaba hocam cok tsk ederim ilgilniz icin.hocam kisaca durumu soyle ozetlemek istiyorum. bagirsak tikanikligi sebebiyle acile kaldirilan hastamiz acil bagirsak amaliyatiyla bagirsak karin duvarina baglandi torbasi var.kitle tamamen alindi patoloji raporuna gore evre 3 31 adet lenf den 9 unda tutulum var.akabinde pet cekildi hic bir bulguya rastlanilmadi.ondan sonra 28 is gunu radyoterapi alindi.an itibariyle 4. kur kemo da bitti kaldi 2 kemo.bu kemo sureci icerisinde kan degerleri hep normal cikti. hastanin suanki genel durumu fevkalade iyi kendisini iyi hissediyor istah uyku idrar problemleri yok. kemo suresince pek bi yan etki gorulmedi ama suan sadece ellerimdeu yusmalar ve sanki agir is yapmisim gibi yorgunluk hissettigini soyluyor iki gun sonra geciyor ama.4. kurun sonunda dr akciger rontgen ve ust batin grafisi ile cesitli kan tetkikleri istedi.ust batinda karacigerdeki kucuk ametabolik kist haric hic bir organda en ufak bir degsiim gozlenmedi yaziyor.sadece sedimantasyon 1-15 olmasi iken 38 cikti hasta sigara icmeyen erkek.ca degeri 1.6 cea 19-9 degeri 10.4.dra sonuclari goturduk lenfe tutulum fazla ve risk altindasiniz 6 degil eger ilaclar cok bi toksitide yapmiyorsa 2 kur daha alalim dedi hocam cok kuskuya dusurdu bizi. sonuclar aynen soyledigim gibi.acaba neden 2 kur daha almamiz gerektigini soyledi.6 da biraksak olurmu ?butun kan sonuclarida iyi cikmakta.sizin dusuncenizi merak etmekteyim ve onerinizi ?? cok tsk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Aydın Şahin, Bu anlattıklarınız tedavinin başarıyla tamamlandığını söylüyor. Ancak kemoterapinin uzatılmaması düşüncenize ben de katılıyorum, zira hastanın anlattığı şikayetler (eller) zaten toksisite olduğunu gösteriyor. O nedenle doktor arkadaşımızı bu konuda uyarın, verdikçe vermenin bir anlamı yok. Saygılarımla Yavuz Dizdar

22 Kasım 2013 06:47