SS
Soru Sahibi
31 Aralık 2015 22:27

Reflü rahatsızlığı

Merhabalar.6yaşında bir oğlum var.bebekliğinde reflü ololabileceği şüphesi ile motilyum kullandı 5yaşında 3ay gaviscon tedavisi aldı.şu ana kadar 3 kere kusma nedeniyle acillik olduk. Yediği içtiği herşeyi kustu. Serum bağladılar ancak teşhis koyamadılar.ara sıra (iki üç ayda bir) mide bulantısı karın ve mide ağrısı oluyor.öğürüyor ve köpük küsüyor.ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Eğer gastrit, reflü gibi bir hastalık gösterilemedi ise "cyclic vomiting syndrome" dediğimiz hastalık olabilir ve aynen bu şekilde seyreder. Yapılabilecek olan söz konusu diğer mide hastalıklarının olup olmadığını göstermek ve de ataklar sırasında da hastaneye gidip serum taktırmak ve aç kalmasını engellemektir

4 Ocak 2016 12:24