AH
Soru Sahibi
17 Eylül 2015 13:39

reaktif artrit

Merhaba hocam oncelikle vakit ayirdiginiz icin tesekkurler. Ben 36 yasinda erkegim. 5 yil once klamidya enfeksiyonu gecirdim iliskiden 2hafta sonra gece terlemesi kasintili döküntü kuru oksuruk ve agir bir halsizlik yasadim. Yalniz klamidyayi 2 yil sonra buldular bu surede prostatit kas eklam agrilari touk dikeni asil tendonunda şişlik ve bel agrisi sonicu sag sakroileit tanisi aldim. Suan 5. Yilim bitti ama hala o agir halsizlik gecmedi. Onlarca enfeksiyon uroloji dahiliye romatoloji gezdim. Bir aydir da romatolojinin verdigi rantudil salazoprin ve deltakortil kullaniyorum. Eklam agrilarimda nispeten agrilar azaldi ama bu halsizlik beni öldürüyor. Sayin hocam bu hastalik 5 yildir beni sevdilimden isimden arkadaslarimdan ayiran bu hastalik reaktif artrit mi size. Tüm kan testkerim normal crp sedim hiv hepatit.. hlab27 negatif. Ne olur hocam bi cevap. Cok caresizim. Ne yapmaliyim sizce

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Baslangic tablosu gercekten reaktif artrite benziyor ancak butun bulgulardan sonra bes yil sonra bu denli yogun halsizligin surmesi normal degil. Bana yarattigi sosyal sinuclarla ilgili derin bir depresyon gibi geliyor. Bir psikiyatri uzmani ile gorustunuz mu? Sevgiler

18 Eylül 2015 06:30