İB
Soru Sahibi
10 Haziran 2014 18:13

RATAVİRÜS AŞISI

Hocam Merhaba Bebeğime 3 ay 26 günlük iken rotarix aşısı yapıldı. Ve yapıldığı tarihten 15 gün sonra 4.ay aşıları yapıldı.(DBT – IPV - HIB Aşısı) Sağlık ocağını uyardım ama 1 ay olması gerekmez dedi. Rotavirüs ile diğer aşıları arasında 15 gün var problem olurmu. Birde rota virüs aşısının 2. dozunu ne zaman yaptırmalıyız. Sanırım ilk dozunu bize geç yaptılar. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Gülşen Dizdarer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Rota aşısının 8- 14 hafta arasında, 2. Dozun ilk dozdan 2 ay sonra yapılması gerekiyor. Diğer aşılarla aralığı sorun olmaz. 2-4 veya 3-5. ay gibi yapılabilir. 6. Ay dolmadan 2. dozun tamamlanması iyi olur.

12 Haziran 2014 21:13