BS
Soru Sahibi
18 Nisan 2017 10:27

Radyoaktif iyot sonrası hamilelik

Merhaba , eşim(erkek) trioid kanseri teşhisi sonrası (papiler) radyoaktif iyot tedavisi gördü . Bize 1 yıl hamile bırakmaması söylendi fakat 2.5 ay sonra döllenme olduğunu öğrendim. Bu durumda çocukta sorun olur mu ne yapmalıyım ?

2 cevap
Cevaplar (2)

hayır iyot tedavisi ile ilgili bir sorun olmaz.

24 Nisan 2017 21:40
BS
Soru Sahibi

Hocam iyot tedavisi ile ilgili bir sorun olmaz derken bu tedavinin çocuk üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağını mi söylüyorsunuz? Yani alınan radyasyon spermlerde sorun oluşturmuş olmaz degil mi Önerilen sureyi beklemediğimiz icin ? Çok teşekkürler cevabınız icin

25 Nisan 2017 19:05

hayır oluşturmaz

3 Mayıs 2017 16:33