AY
Soru Sahibi
24 Ağustos 2015 20:32

r HARFİNİ SÖÖYLEYE MEME

ben r harfini pek iyi diyemiyorum sakız cinedim az düzeldi ama fazla düzelmedi baska ne yapmalıyım cinemeye ek olarak tedavi olsam hac hafta sürer tam düzelirmi peki

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, sakız çiğnemek, balon şişirmek vb. ağız kaslarını çalıştıran uygulamaların konuşma seslerinin doğru çıkarılmasına yardımcı olmadığı son yıllarda yapılan bir çok araştırma ile kanıtlandı. Raslantısal olarak sakız çiğnerken /r/ sesinin çıkarılmasına ilişkin doğru dil hareketini bulmuş olabilirsiniz ama bu yöntemi kullanmayın. Sesin doğru üretimi ve tabi ki konuşmada kullanımını sağlayabilmeniz için bir uzman dil ve konuşma terapistinden yardım alabilirsiniz. iyi günler.

29 Eylül 2015 11:19