BB
Soru Sahibi
26 Eylül 2016 13:33

Protein S Aktivitesi

Merhabalar Volkan Hocam; 26 yaşındayım. Ağustos ayında kimyasal gebelik yaşadım. Buna istinaden rahim filmi, trambofili paneli ve kan pıhtılaşmasına yönelik diğer tetkiklerim yapılmıştır. Rahim filmi ve trambofili paneli sonuçlarında herşey normal çıkıyor. Protein C değerim 74 Protein S Değerim ise 1 çıkıyor. Testler 2 defa tekrarlanmasına rağmen protein s yine 1 çıkıyor. Size böyle bir sonuç olabilir mi? Tedavisi için ne yapılması gerekmektedir. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Volkan Aksakallı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Trombofili panelinde mthfr gen mutasyonu ve faktör 5 leiden mutasyonu ve homosistein seviyesi baktırmanızı öneririm.sonuçlarda trombofili çıktığında yapılacak tedavi pıhtılaşma önleyici basit ilaçlardır.coraspin vb.ayrıca 25 oh d3 seviyesine bakmakta fayda var

27 Eylül 2016 21:52