BD
Soru Sahibi
9 Eylül 2015 09:27

protein kaçağı

Merhaba Doktor Bey protein kaçağı neden olur belirtileri nelerdir? Eğer protein kaçağı varsa bu durum böbrek fonksiyon tahlillerinde (kreatinin,üre,ürik asit) çıkar mı?Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özkan Güngör
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

MERHABA PROTEİN KAÇAĞI BÖBREĞİN NORMALDE SÜZDÜĞÜ DĞERDEN DAHA FAZLA PROTEİN SÜZDÜĞÜ ANLAMI TAŞIR VE BUNU YAPAN YÜZLERCE HASTALIK VARDIR. İDRAR TAHLİLİNDE PROTEİN KAÇAĞI ANLAŞILABİLİR. GEÇMİŞ OLSUN

17 Ekim 2015 13:38