26 Aralık 2014 22:25

prostatit

hocam merhaba,prostatit hastalarının üroloji bölümü yerine enfeksiyon hastalıkları bölümünü tercih etmeleri isabetli bir kararmıdır.çünkü üroloji doktorlarımızın recete ettikleri antibiyotikler çok etkisiz kalıyor.sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir.bu tip bir hastalık için yeterli tedaviyi enfeksiyon hastalıkları bölümünden alabilirmiyiz. iyi çalışmalar dilerim.

3 cevap
Cevaplar (3)
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Prostatit'te etkeni üretmek çok zordur. Bu nedenle hekimler tahminen antibiyotik vermek zorunda kalıyorlar. Ama yine de doktorunuz prostat sekreti alıp kültür yaptırabilir.

27 Aralık 2014 09:06
Soru Sahibi

hocam edindiğim bilgiler ışığında bir şey danışmak istiyorum.prostatit iltihabı için eğitim araştırma hastanelerinde 2-3 ay yatarak serumla antibiyotik verilerek bu hastalıktan kurtulmanın mümkün olduğunu öğrendim.bu şekilde bir tedavi için nasıl bir yol izlemeliyiz.

28 Aralık 2014 16:08
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bunun için ilgili hastanenin üroloji polikliniğine baş vurunuz.

29 Aralık 2014 17:14
Soru Sahibi

hocam gittiğimiz ürologlar ne kadar iyi olsalarda enfeksiyon hastalıkları bölümü ile kordineli çalışmamaktadırlar.oral yoldann antibiyotik vermektedirler.o yüzden hiç bir prostatit hastası bu şekilde asla iyileşememektedir.ama edindiğim bilgilere göre sadece enfeksiyon hastalıkları bölümleri tarafından yazılan ve hastaneye yatırılarak bazı antibiyotikler 2-3 ay boyunca hastaya serumla birlikte verilmektedir.bu uygulama neden yapılmayıp prostatit hastaları neredeyse dünyanın bu en acılı hastalığı ile başbaşa bırakılmaktadır.

30 Aralık 2014 07:00
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

O zaman enfeksiyon hastalıklarına başvuracaksınız.

30 Aralık 2014 14:03