KM
Soru Sahibi
19 Ekim 2017 15:04

Porselen kaplamada sararma ve ağız kokusu

Merhaba, dişlerim porselen kaplama. Sararma ve zaman zaman ağız kokusu olduğunu farkettim. Sararma ve koku için ne yapmamı önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Can Kelten
Diş Hekimi

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. Porselen kaplama dişler temiz ve beyaz görünmektedirler. Fakat diş etine yakın bölgeleri için bu geçerli olmaya bilir.Fırçalama, diş ipi ve gargara gibi gerekli hijyen uygulamaları yapılmadığı takdirde ağız içinde dental plak oluşur. Dental plak da ağız kokusu ve diş taşınana neden olur. Düzenli hekim kontrolüne gelerek diş taşı ve dental plak temizliği yapılması gereklidir. İyi günler dilerim

19 Ekim 2017 18:14