ce
Soru Sahibi
16 Nisan 2016 11:15

pelvis 25mm.

hocam iyi günler dilerim.Ben 29 haftalık hamileyim ,bebeğimiz erkek.Bebeğimizin sol böbrekde pelvis AP çapı 25mm. ölçüldü. Bebeğin böbreğinde genişleme olduğunu ve mesanesinde idrar biriktiğini söyledi. Bebeğin kilosun 1800 gram. cıvarı olduğunu ve anne karnında ki sıvının yeterli olduğunu söyledi.Yanlız böbrek için intraunterin şant uygulaması yapılmasını söyledi.Böbrek işlevinin yitir ve tek böbrek ile yaşar dedi, ya da erken doğum yapıp tedavi edilceğinden bahsetti.Şuanlık yapılması gereken nedir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama, çocuk nefrolojisine bebeğinizin detaylı ultrosonu ile başvurunuz. Bu çok hassas bir konu. detaylı ultrosonu görmeden karar veremem.

19 Nisan 2016 10:32
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama, çocuk nefrolojisine bebeğinizin detaylı ultrosonu ile başvurunuz. Bu çok hassas bir konu. detaylı ultrosonu görmeden karar veremem.

19 Nisan 2016 10:32
ce
Soru Sahibi

Hocam çok teşekkür ederim .izmir ' de menemen ' de oturuyorum.

27 Nisan 2016 16:11
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Ultrason sonucunla muayenehanemden randevu alin

27 Nisan 2016 17:37