4 Ocak 2014 09:13

Pekvik Inflamatuar Hastalık Aşırı Uyuklama, Uyku Hali yapar mı?

Merhaba, Pelvik Inflamatuar Hastalık Tanım var. Geçmiş kültür antibiyogramlarımda üreme çıkan bendeki mikroplar: Klamidya, Proteus Spp., Entereccocus Facelis, Escerecia Coli ve Candida. Bu Mikroplar yıllardır değişik zamanlarda alınan kültürlerimde şikâyetlerimle paralel hep çıktılar. Tedaviler aldım. Ancak Sjögren Sendromu hastası olduğum için Bağışıklığım doğuştan kırık ve bakteriyel enfeksiyonlara dirençsizim. Tedavi yetersizlikleriyle durmadan bu bakterilerin ağır tablolarıyla sık tekrarlayıcı karşılaştım. Şimdi yine azdı şikâyetlerim. Sular seller gibi acayip bol akıntılarım ile sürekli ıpıslağım ve temiz eşofman kalmıyor ve her gün eşofmanlarım sucuk gibi çok ıslanarak batıyor, her yeni değiştirdiğimde, çok pis kokarak. Ayrıca aşırı kaşıntılar oluyor. Zaten o kaşıntılar yüzünden iç çamaşırımı da atlayıp, o göl gibi akıntılar pantolonumun, eşofmanımın ağlarını çok ıslatıyor ve kokudan duramayıp değiştiriyorum. Peritonit atakları geçiriyorum. 3 aydır adet olamıyorum. Adet Sancısını taklit eden ağrılar yapıyor, kanama yok, bol akıntılar, yanmalar var. Ateşleniyorum ve böbrek-bel ağrıları yapıyor. İdrarım kesiliyor. Bir de öksürünce bir kaç damla idrar kaçırmış hissi veriyor akıntılar. Sürekli uyku halleri ve bitkinlik yaşayıp, gözümü açamıyorum uykudan. 24 saat, 72 saat en az ölü gibi hiç gözümü açtırtmadan uyutuyor. Tansiyonum düşüyor çok: 8/4'e. İştahım gidiyor, bir şey yiyemiyorum. Gözlerimi uykudan araladığımda çok şiddetli adet sancısını taklit sancıları hissediyorum ve çok acı çekiyorum. Lökosit (*** *** **), Nötrofil yükseklikleri var kanımda. Sedim ve Fibrinojen de yüksek. Crp de az yüksek. Çatlayacak karnım. 3 aydır regl olamıyorum bu sancılara, ateşlere. Avuçlarımın içi bile yanıyor. Karnım şişti. Sizce bu ağır uyku hallerimi ve bitkinliklerimi bu bakteriler mi yapıyordur? Neden olabilir? Bu arada 35 yaşımda, bekâr bir bayanım. Bu rahatsızlıklarımdan dolayı cinsel münasebetim yok. Gebe değilim! Teşekkürler...

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Yaşar Bağdatlı
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Tıp Fak.infeksiyon hast.kliniğine muntazam bir takibe gidiniz.Bana kalırsa birkaç günde hast.de yatmanız gerekebilir.Sijögrenniniz var rastgele antibiyotik flora(koruyucu) bakterilerinizideki dengeyi de bozuyor.İhmal etmeyin söylediklerimi. Selam..

8 Ocak 2014 01:31
Soru Sahibi

Peki hocam, Profesörler Tıp Fakültesinde hasta bakamıyor. Hastaneye giremiyorum. Çok ağır hastayım. Siz hastanede hasta bakıyor musunuz? Ben sizin gibi bilgili ve deneyimli bir hekimin hastası olmak isterim, hastalığıma hakim. Bakın ne güzel anlattınız bana, flora dengemin bozulacağına dair yanlış antibiyotik kullanımı konusunda uyarınızla. Zaten benim derdim bozuk floralar... Bağışıklığım çok düşük. Ben hastaneye giremiyorum. Yasalar çok kötü. Beni hastaneye sokabilecek bir hekim-bir yardım arıyorum. Çok komplikasyonlarım var. Ama bakterilerim çözülürse, öteki otoimmun hastalık komplikasyonlarım ve organ hasarlarım da rahatlayacak sanki... Ama tedavi olamıyorum, tanı alamıyorum. Hekimlere ulaşamıyorum. Doktor sitesinden aldığım yanıtlar çok bilgi verici, çok güzel; ama çok komplikasyonlu vakayım, hastaneye giremiyorum... YARDIM bekliyorum bir İNSAFLI HEKİMDEN!! Teşekkürler...

28 Şubat 2014 15:04
Prof. Dr. Yaşar Bağdatlı
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Ben şu an üniversitede hasta bakmıyorum.İlgilenip sizi yönlendirmeye çalışacağım inşaallah.

13 Mart 2014 18:22
Soru Sahibi

Hastane Yasaklarınız kalktı mı? Özel Muayenehaneniz var mı? Nerede çalışıyorsunuz? Size gelmek istiyorum. Pelvik Inflamatuar Hastalığın ağır tablolarından beni siz kurtarırsınız gibime geliyor. Benim çok komplikasyonlu bir çok alanı ilgilendiren birden çok hastalık sorunlarım var Pelvik Inflamatuar Hastalık dışında da. Karaciğerim, Pankreasım, Midem ve Böbreklerimde de iltihaplanma ve hasarlanma bulgularım var. Sjögren Sendromu hastasıyım. Ultrasonda Heterojen Karaciğer, Kronik Karaciğer Hastalığı Bulguları, Akut Pankreatit Bulguları, Silik Konturlu ve büyümüş Pankreas görüntüsü; Heterojen Böbrekler çıkmıştı 1 sene önce. 1 senedir hastalığımı takip eden bir doktorum yok ve 1 sene önce bakılmış Ultrasonumdan bahsediyorum size. İlerledi mi? Ne boyutlarda bu organlardaki sorunlarım? Bilemiyorum. Mide bölgemden vuran ciddi belirtiler de yaşıyorum. Pelvik Inflamatuar Hastalık Karaciğere, Pankreasa, Mideye vuran şiddetli ağrılar, ödemler yapar mı meselâ? Midemin sağındaki merkezde var olan batıcı ağrılarım Karaciğer ağrısı mı? Geçirdiğim Pankreas İltihaplarının boyutları nedir? Midemdeki Endoskopide çıkan Gastrit mi Karaciğer ve Ppankreas bölgemdeki ağrılarımı yapıyor? Şu an acayip kanlı akıntılar yaşıyorum 2 haftadır, çok şiddetli karın altılarımda, vajinada sancılarımla, kaşıntılarımla, ateşlerle. Ama 3 aydır adet kanamamı olamıyorum. Çok sancılarım var; olamıyorum. Şu anki kanamalı akıntılarım neden?? Bundan önce de 7 ay adet olamamıştım. Bunlar normal değil ve ben böyle çok ciddi sıkıntılarla, hastanesiz, doktorsuz evimde can çekişiyorum. Tam Gün Yasaları Profesörleri hastaneden uzaklaştırdığı için muayenehanesine gittiğim hekimler de muayenehanelerinde huzurlu değillerdi bunca zaman, yasaklardan dolayı. Yasaların siz hekimlerimin yasaklarını kaldırmasını bekledim. Şimdi rahat mısınız hastanede artık? Bilemiyorum. Ama sizin Enfeksiyonlarım ve Karaciğer, Pankreas sorunlarım konusunda bana Acil yardım etmenizi rica ediyorum sizden. Teşekkürler...

1 Haziran 2014 23:05
Prof. Dr. Yaşar Bağdatlı
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Durumunuzu değerlendiriyorum.Fakültede uygun yatak olunca sizi haberdar ederler inşaallah. Selam..

16 Haziran 2014 08:34