AE
Soru Sahibi
24 Mayıs 2017 16:37

pco ve gebelik

PCO yaklaşık 1 yıldır adetlerimde düzensizlikler olmaya başladı 40-45 günde regl oluyorum. 5 aydır korunmuyoruz ama hamile kalamadım. 3.gün yapılan hormaon testinde: tsh 3,10 prolaktin 23,23 fsh:5,77 lh:8,99 çıktı. normal yollardan 3 kere hamile kaldım ilki düşük 2.bebeğim doğdu 14 gün yaşadı karnında kitle varmış nöroblastoma dendi. 3.de çok şükür bi oğlum oldu 2014 te. doktor pco dedi metacardin 10 ml verdi yumurtlamaya yardımcıymış kullandım ama yine hamilelik yok.ne yapmam gerekli erken menapoz olur diye korkuyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sonay İsenlik
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Pco hastalarında erken menapoz durumu beklenilen birşey değildir. Yardımcı üreme yöntemleri ile gebelik oranınız %20-25 dir. Yani yumurta büyütücü ve çatlatma ile. O bedenle tek kullanımda garanti gebelik beklentisi yanlıştır. Kadın Doğum hekimi ile bu konuları ayrıntılı bir şekilde görüşüp tedavi seçeneklerinizi yüz yüze almanız daha faydalı olur

2 Ağustos 2017 14:49