EM
Soru Sahibi
30 Aralık 2017 18:58

Patoloji sonucu. Hpv mi?

Makroskopi : büyüğü 0,2 cm çapında 2 adet gri-kahverenkli , yüzeyleri pürtüklü görünümde doku örnekleridir. Mikroskopi : kesitlerin incelenmesinde yüzeyde akantoz papillomatoz koilositotik değişiklikler gösteren çok katlı yassı epitel izlenmektedir. Epitel altında stromada inflamatuar hücre infiltrasyonu bulunmaktadır. Bu materyellerde atipi veya malignite lehine yorumlanacak bulgu yoktur.

1 cevap
Cevaplar (1)

Viral İnfeksiyon (HPV ile uyumlu) bulgular var konsültasyon için detaypato@gmail.com

30 Aralık 2017 20:18