HH
Soru Sahibi
23 Mayıs 2015 16:59

patoloji sonucu degerlendirme

merhaba hocam babam 66 yasında.biyopsi yapıldı.sonuç 8 nolu biyopsi gleason skoru 3+3.tümör oranı % 20-25..sonuç nasıl acaba ? nasıl tedavi gerekir.tesekkürlr

1 cevap
Cevaplar (1)

Değerli kardeşim ; Gleason skoru 3+3 =6 prostat tümörleri için iyi bir skor , yaşıda çok fazla değil. Ancak ; iğne biopsisininde yüzde vermek yanlıştır. Çünkü iğne küçük bir alanı örnekler ve geride kalan prostat dokusunda tümör daha fazla yada az oranda bulunabilir. Bu yüzden çok gerçekçi değil bu oranlar. Tedavi ; Üroloji uzmanının görüşüne göre olmalıdır. sevgi ve saygı Dr.AŞ

25 Mayıs 2015 09:23