BS
Soru Sahibi
9 Eylül 2017 03:57

Parmak kitlenmesi

Merhaba yaklaşık 2-3 yıllık bir parmak tutulması problemi yaşıyorum sol ve sağ ellerimin 2 ve 3 parmakları iki elde de aynı baş parmak 1 olarak saydığımda 2 ve 3 cü parmağım toplamda 4 parmağım sabah kalktığımda şiddetli ağrılı olarak tam kapalı vaziyette tetik parmak sendromuna benzer kitleniyor. Fizik bölümüne gittiğimde sadece az miktarda sıvı toplaması belirlendi verilen bir çok ilacı kullandığım halde düzelmedi. Kendim kontrol yöntemi geliştirdim düz sırt üstü yatar vaziyette ellerim ve kollarım sıcak kalacak bicimde uyuyorum biraz rahatlama oluyor yaklaşık 1 yıldır işimden ayrıldım bu şekilde tedavisi kalıcı olsun diye uzun süre sorun yaşamadım düzeldi fakat bu ara dikkat ettim geçmediğini fark ettim. lütfen bu konuda bir bilgi ve yardım sağlayın. Özellikle sol ve sağıma yattığımda daha sert ve hızlı ilerliyor yaklaşık 6-8 ay kadar bu 4 parmağım kapalı şekilde yaşadım sabah kalktığımda zorla aç kapat yaparak öğle vaktine kadar açmayı başarabiliyordum ama ağrısı hep kalıcı akşam ağrı kesiliyor yatıyorum kalkıyorum aynı sorun.Hastanede doktorlar sorunu bulamadılar ilaç tedavisi ve romatizma tedavisi uygulandı sonuç alınamadı tetik parmak sanıldı değil, bu konuda bir bilgi sağlanırsa çok memnun olurum. Sayğılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

Mutlaka muayene ile değerlendirilmesi gerekir. Geçmiş olsun

15 Ekim 2017 23:32