ya
Soru Sahibi
26 Ocak 2016 23:09

papil ödem

merhaba 14 yaşındaki kızım 1 sene önce şiddetli baş ağrısı çatırdama sesleri kısa süre aralıklarla görme kaybı dişlerde elde ve yüzde uyuşma sonucu gazi hastanesi acile gittik tomografi cekildi tee yapıldı bos 18 cıktı .mr çekildi. 8 gün hastanede yattı papil ödem dendi 1 sene içinde aralıklarla kontrollere gittik.nörolojik takipteydik. 1 ay önce sol burundan damla damla sıvı geldi baş ağrısı devam etti tekrar tetkiklere başladık görme alanı vs bakıldı tekrar mr istendi.diazomid başlandı.çekilen mr sonucu beyin mr venografi incelemesi bulgular solda jugular ven dominansisi izlenmektedir. Bilateral juguler ven patenttir.sağda transvers sinüs anteriorkesiminde lateralde rekanalize trombüseait görünüm izlenmektedir. diyor. bu bulgular ne anlama geliyor yorumlarsanız minnettar olurum. tıbbi terimleri bilmediğimiz için çocuğum araştırıp psikolojisini bozuyor. ayrıca diazomid devamlı kullanıldığında zararlı etkiler yaparmı öğrenmek istiyorum. Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yahya Kemal Yavuz Gürer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Ali bey geçmiş olsun, Aslına bakarsanız, hiç görmeden, böyle komplike bir hasta ile ilgili yorum yapmam yanlış olur. Gazi ün. nöroloji bölümü iyi ve güvenilir arkadaşların çalıştığı bölümdür. Takip eden hekiminiz ile bu soruları tartışmanızın yararlı olacağı kanısındayım. Sizi yanıltmak istemem. İnternet bilgileri her zaman her hastaya uygun yanıtlar vermediği için, hekiminizin açıklamalarına değer verin. Sağlıcakla kalın.

27 Ocak 2016 11:52