ÖA
Soru Sahibi
25 Şubat 2015 17:59

pankreas tomografi sonuçlarım

Pankreas bas ve gövoe lokalizasyonunda yaklaşık 73x54 mm boyutunda heterojen dassiteli düzensiz sınırlı görünüm izlenmiştir.(Pankreas Ca?)Portal hilusta ve peripankreatik alanda en büyüğünün kısa çapı13 mm ölçülen lenf bezleri seçilmiştir.Sizce doktor bey bu sonuca göre siz ne diyebilirsiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Çetin Karaca
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Bu hastaya mutlaka endosonografi ve gerekirse biyopsi uygulanmalı. Tümörün mutlaka ekarte edilmesi gerekir. Geçmiş olsun

1 Mart 2015 20:54