GG
Soru Sahibi
27 Eylül 2016 14:19

Pankreas kitleleri

Iyi günler efendim. Geçmeyen karın ağrısı sırtagrısı ve gaz problemlerine yönelik Kont. BT çekildi. Pankreas başı komşuluğunda duodenum 2.kita düzeyinde 1cm noduler kalinlaşma mevcuttur.deniliyor.Acil olarak EUS yapıldı Sonuç; pankreas baş gövde ve kuyrukta bal peteğini andirir görünüm mevcuttu. Etrafında lenf veya nodül yoktu.pankreas kanal açık. Koledok açık. Kronik pankreatit lehine değerlendirildim. Ancak MR çekinmem gerektiği soylendi.Kreon verildi. Amilaz lipaz cea, cea 19-9 normal. Kuşak tarzlı ağrı devam ediyor.yas 40 sigara az alkol Hayır. Yorumlarınıza ihtiyacım var. Teşekkür eder saygilar sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Gastroenteroloji uzmanı tarafından takip edilmenizde fayda var. Sevgiler... Doç. Dr. Sezai Leventoğlu www.sezaileventoglu.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu (*** *** ** (Muayenehane Tel & Fax) (*** *** ** (Asistan Dilek hanım mobil tel) (*** *** ** (kişisel cep)

6 Ekim 2016 00:23