ÖA
Soru Sahibi
12 Eylül 2014 11:37

OTİZM'DEN KALAN SIKINTILARI BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİK HOCAM.

İYİ GÜNLER HOCAM YAKLAŞIK 10 YILDIR EMEK VERİYORUZ.FAKAT UZUN ZAMANDIR TAKINTI VE DİKKAT EKSİĞİ İLE UĞRAŞIYORUZ.ONUN DIŞINDA HER ŞEY ÇOK NORMAL TEK SORUNUMUZ BU KALDI. PSİKİYATRİSTİMİZ İLACINI (CONCERTA VE ABİLİFY)DEĞİŞTİRMEK İÇİN TAHLİL VERMİŞTİ YAPTIRDIK. KAN DEĞERLER NORMAL FAKAT PROLAKTİN DEĞERİ ÇOK DÜŞÜK ÇIKMIŞ 0.29 REFERANS 3 İLE 14.7 YAZIYOR. ARAŞTIRMALARIMDA GENELDE KADINLAR İÇİN BİLGİLER YAZIYOR.ERKEKLERDE BU HORMONUN DÜŞÜKLÜĞÜNÜN ÖNEMİ NEDİR ACABA PROBLEMLERİMİZ ((TAKINTI VE DİKKAT EKSİKLİĞİ GİBİ) BUNDAN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR Mİ.SEEHAN SENDROMU DİYE BİR ŞEYLER DE OKUDUM.BU KONUDA BİZİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar ilk başta şunu belirtmek istiyorum ki takıntılar ve sosyal beceri eksikliği otizmle ilgi olabilirken dikkat eksikliğinin otizmle alakası yoktur.yani otizm başka bir hastalıktır dikkat eksikliği başka. bir başka konu prolaktin düşüklüğünün muhtemel sebepleri prolaktin salınımı artırabilen risperdal ve abilify gibi ilaçların kullanımı olabilir ama beyinden salgılanan bir hormon olduğu için beyindeki bir olayın ( tümör, anevrizma vs) belirteci de olabilir.bu sebeple kontroller değeri normalleşmez ise beyin filmi çekilebilir. Seehan's sendromu hamile kadınlarda görülen bir hastalıktır ve sizinle ilgili değildir. dikkat eksikli ve takıntılar için tedavi alması gerekebilir ve bunun için uzman çocuk psikiyatrına başvurmanız gerekmektedir. Acil şifalar dileği ile..

12 Eylül 2014 14:47