GA
Soru Sahibi
13 Temmuz 2014 01:55

OSAS hk ACİL

Hocam merhaba; 52 yaşında 83 kilo 1,62 cnm annemde orta şiddette tıkayıcı tipte uyku apne sendromu teşhisi konuldu.Hocam burunda tıkanıklıklar olduğu bununla birlikte damakta da sarkma olduğu söylendi burun ve damak için ameliyat ya da cpap önerdiler ama annem kullanamayacağınnı belirtiyor. öte yandan damak ameliyatı da zor olabilir dendi bundan da endişelendik epey.hocam bu şiddette bir osas için çeşitli aparatlar ağız boşluğu açmak için önerilir mi tek çaresi ameliyat mıdır ya da cpap mıdır?ve rislerinden bahsedebilir misiniz uykudayken srüekli kontrol etmemiz mi gerekiyor?teşekkürler hocam test sonucu şöyle: 3 obstruktif apne 0 miks apne 0 santral apne 126 hipoapne AHİ:20,5 Non-rem AHI:24,4 ortalam saturasyon:%91,2 en düşük saturasyon:%77 ve %90 altında desature kalma süresi 36,5 dk

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Aslı Güngörmüş annenizin hekimlerin önerisi doğrultusunda cpap kullanması yararlı olacaktır. bunun yanısıra kilo vermesi de faydalı olacaktır. Size önerim benimle bir ön görüşme yapmanızdır. Rendevu için *** *** ** 22 nolu telefonu kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. Prof.Dr.Kaya Özkuş www.akupunkturtr.com

18 Temmuz 2014 09:02

Sayın Aslı Güngörmüş annenizin hekimlerin önerisi doğrultusunda cpap kullanması yararlı olacaktır. bunun yanısıra kilo vermesi de faydalı olacaktır. Size önerim benimle bir ön görüşme yapmanızdır. Rendevu için *** *** ** 22 nolu telefonu kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. Prof.Dr.Kaya Özkuş www.akupunkturtr.com

18 Temmuz 2014 09:03