OE
Soru Sahibi
15 Kasım 2015 00:13

Optik nevrit

Merhabalar hocam. Benim 1 yıl önce Her iki gözümün sağ taraflarında görme kaybi oluştu karanlık değil baktığım yer yokmuş gibi. 5 gün kortizon kullandım büyük bölümü geçti 2 ay sonra tekrar bir görme kaybı yaşadım. Görme alanı cektirdikten sonra prendnol verdi doktor optik Nevrit dedi. 15 gün kullandım bu sefer geçmedi çok az geçti sağ gözümden sol gözüm daha iyi ama 1 buçuk yıl için de hiç yeni bir Mr cektirmedim Dr istemedi. Ama mr da lezyon bulunuyor ms suphesi cikti. Su an telefonu ornegin elime alınca uyusmalar oluyor. Doktor en son vep testi istedi önemli bir şey yok dedi.Sag gozum hala ayni sol gozumu kapatinca yazıları okuyamiyorm. Sağ gözüm neden gecmiyor ne yapmam gerekli farklı bir doktora gorunmeme gerek varmı benim bu psikolojim derslerimi de etkiliyor yardimci olursanız çok sevinirim lütfen

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeki Gökçil
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Merhaba, yakınmalarınız devam ediyor ise başka bir doktora görünün tabii. VEP normal ise optik nevrit geçmiş demektir. Geçmiş olsun

15 Kasım 2015 00:26