be
Soru Sahibi
16 Ocak 2014 08:57

optik nevrit atağı mı?

selamlar hocam, sol gözümdeki bulanıklık ve baş ağrısı sebebiyle gitmediğim poliklinik kalmadı. beyin mr çekildim sonuç MR SONUÇ, her iki serebral hemisferde periventriküler alanda ve sentrum semiovale düzeyinde milimetrik boyutta bu evrede nonspesifik özellikte sinyal değişiklikleri. Ayırıcı tanı için klinik bulgular eşliğinde değerlendirme radyolojik takiple kıyaslamalı bakı önerilir. bu şekilde geldi NORMAL dediler ve gözümdeki bulanıklık içinde oct yapıldı sonuç NORMAL dediler görme alanı bakıldı sonuç NORMAL dediler ve en son olarak vep yapıldı .VEP: monooküler patern reversal uyaranla serebral kayıtlamalarda sağda 113 msn, solda 117 msn de p 100 dalgası elde edildi.SONUÇ: görsel yollarda sağda normal ileti , solda ılımlı ileti uzaması.geldi bu ne anlama geliyor hocam optik nevrit atağımı bu tedavisi yok diyorlar ben ms olmaktan korkuyorum ne yapmam gerekiyor, şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sinan Tatlıpınar
Göz Hastalıkları

solda VEP testinde çok silik bir bulgu var, nöroloji bölümünün görmesi uygun olur. Bu görme bulanıklığın ne süredir olduğu önemli

16 Ocak 2014 14:56