dd
Soru Sahibi
9 Şubat 2016 01:04

ön diş tedavisi

merhabalar hocam öncelikle iyiki varsınız .10 Yaşında oğlumun ön dişinde 3 adet diş vardı ve çürüktü. 1 yıl önce özel bir klinikte doktorumuz fazla olan ve çürüyen 2 adet ön dişi çekti yerine kalıcı dişi 1 yıla kadar çıkar dedi ama ön dişimiz hala gelmedi diş filminde ise kalıcı diş deri içinde gözükmekte ne yapabilirim nasıl bir tedavi gerekir.arkadaşları ön dişi yok diye dalga geçiyor sizinle irtibata geçebilir miyiz acil cevabınızı bekliyorum (çekilen diş süt dişiydi)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bu tür durumlarda çocuğun filmi ve klinik olarak o bölgenin değerlendirilmesi gerekir. Bunun sonunda bir tedavi planı çıkarılır. Bazı durumlarda diş çıkması çok gecikiyorsa, bu dişlerin çıkmasına müdehale gerekebilir. Saygılarımla...

9 Şubat 2016 07:05