BT
Soru Sahibi
19 Ağustos 2014 01:03

Omurga kırıklarının tedavisi

Doktor bey teyzem sol tarafından (kol ve bacak) felçli. kendisi ayagını sürüterek yürütüyor. Omurgasını doğrultamadığı için eğilerek yürümeye çalışıyor. 1 hafta önce sırtüstü düşmüş ve Mr. çekildi.. Omurga kemiklerinin kırık olduğu ve omiriliğe baskı yapacağı söylenerek ameliyat önerildi.Teyzem 75 YAŞINDA ameliyatın riski varmıdır. Çimanto tedavisi uygulanabilir mi? iyi sonuç alabilmemiz için ne yapmalıyız.. TEŞEKKÜR EDERİM.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Özkan Özger
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Çimento tedavisini lokal anestezi ile yapabiliriz. Ancak omuriliğe baskı varsa açık ameliyat gerekir. Yaş bir risk faktörü olmasına rağmen ameliyatlar başarı ile yapılabilmektedir. Önemli olan diğer yandaş hastalıklardır riski artıran. Böyle bir şey varsa riski göze almanız gerekir. Memleketimden mail göndermişsiniz. Isterseniz Mrg görüntülerinizi bana ulaştırın bir bakayım. ozkanozger@gelisimhastanesi.com ya da ozkanozger@hotmail.com adresine gönderin. Geçmiş olsun....

19 Ağustos 2014 19:54