ön
Soru Sahibi
20 Kasım 2015 00:34

Oğlumun dişleri

Merhaba Yücel bey 5yaşındaki oğlumun bebeklikten başlayan özellikle üst ön dişleri sarı renge döndü doktor fırçalamıza rağmen ona bağladı alt azı dişinden birine dolgu var diğerinede yaptıralımmı çürük gibi bide dişlerinin sarılığına ne yapalım tekrar yenilicekmi dşlerini çok teşekkürler ediyorum şimdiden iyi geceler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Çocuğunuz henüz 5 yaşında ve ilk değişecek olan süt dişinizin değişme zamanına daha 1,5-2 yıl var. Sonuncu süt dişinizin de değişme zamanına ise, 6-7 yıl gibi bir süre var. Bu yüzden, hem dişlerin çiğneme işlemini ağrısız sızısız bir şekilde yerine getirmesi için hem diğer çıkacak olan veya ağızdaki çürüksüz dişlerin sağlığını korumak için hem de çene gelişiminin normal gidebilmesi için dişlerinizin bakımı şarttır. Bu yüzden, bir diş hekimine başvurmakta kesinikle yarar vardır. Saygılarımla...

20 Kasım 2015 07:39