ST
Soru Sahibi
29 Mart 2018 10:48

oğlum benden uzaklaşıyor

merhaba kolay gelsin benim 2 buçuk yasında bir oğlum var 3 aylıkken işe başladım Ogün'den bu yana babaannesi bakıyor bir süredir şöyle bir sıkıntımız var babaannesine çok düşkün bana gelmiyor beni istemiyor işten eve onu almaya gıttığımızde ondan bana gelmiyor ağlaya ağlaya götürüyoruz eve çok üzülüyorum nerde hata yaptım diye kendimi suçluyorum normalmi geçici bir durum mu yoksa bir yardım almalı mıyım teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hozan Saatçioğlu
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba Tuğba Hanım, 2.5 yaş çocuklar için zor bir geçiş dönemidir, bu yaşta çocuklarda tutarsızlık ve tepkisellik sık görülür, hiçbir şey değişsin istemezler, bu değişikliklere sert tepki gösterebilirler. Sizin yapmanız gereken onunla ilişkinizin seviyesini arttırın, beraber oyun oynayın, daha çok sarılın ve akşam kendiniz uyutmaya çalışın, bunun geçiş dönemi olduğunu ve zamanla atlatabileceğinizi düşünüyorum. Şimdilik başka bir şey yapmanız gerekmiyor ancak tepkileri zaman içinde azalmaz ve artarsa yardım alabilirsiniz. İyi günler dilerim...

29 Mart 2018 17:36