YM
Soru Sahibi
13 Haziran 2015 15:47

neyim var bilmiyorum

hocam merhaba.ben 30 yaşında,3 yıllık evli ve hiç doğum yapmamış bir bayanım.1 yıldır kalp çarpıntısı var.gerekli-gereksiz tüm testler yapıldı ve hiçbir şey çıkmadı(Rabbim'e hamd olsun)ama benim sorunlarım hiç geçmedi.6,5 aydır (BELOC) sabah akşam 25 mg içiyorum.kalp çarpıntısının yanında göğüs agrısı,iki göğüsün ortasında yanma,bazen yayılarak bazen de batıp çıkma şeklinde ağrılar oluyor,kollarımda ve bacaklarımda uyuşmalar var.sol böbrek tarafında devamlı ağrı var,pankreas ve mide üzerinde ağrı var,sağ kasığımda agrı var ve adetlerimden ziyade her ay ara kanamalar oluyor,bazen istemsiz titremeler oluyor,başımda vertigo benzeri dönmeler,sersemlik,gözlerimin önünde ve kafamda bir ağırlık var,gözlerimin önünde uçuşan sinekler var gibi bir yere dikkatli baktığım zaman çizgiler oluşuyor bazen ışık parlıyor gibi oluyor.çok halsizlik var,çok çabuk acıkma var.bağırsaklarımda düzensizlikler var.yemek yerken sanki çok aşırı yemişimde nefes alamıyormuşum gibi hissediyorum ve derin derin nefes almak zorunda kalıyorum.bunların sebebi psikolojikmidir yoksa daha farklı bir durum mu söz konusudur hocam?fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.çok teşekkür ederim.iyi günler diliyorum

2 cevap
Cevaplar (2)

Bu şikayetlerin hepsi de psikolojik olabilir; ama olmayabilir de... Önce ayrıntılı bir iç hastalıkları ve kadın hastalıkları muayenesi, kan-idrar tahlilleri, gereken filmler, EKG, ultrason, vs. yapılmalı. Ancak organik bir bozukluk görülmezse psikiyatrik açıdan değerlendirilebilir.

13 Haziran 2015 16:00
YM
Soru Sahibi

çok teşekkür ederim hocam...

15 Haziran 2015 15:32

Geçmiş olsun.

16 Haziran 2015 00:49