ee
Soru Sahibi
27 Nisan 2017 14:38

Ne olabilir

Merhabalar Nisan başında eklemlerimde şişlik ve ağrıyla beraber kızarıklıklar başladı bu kızarıklar akşam saattlerinde çıkıyordu önce cildiyeye gittim, kurdeşen olduğunu söyledi ilaç verdi eklem ağrılarım için de fizik tedaviye gittim fizik tedavi romatoid artritten şüphelendi ve beni bursaya sevk etti. Bursada 4 gün yatırdılar testler yapıldı aso değerim 601 çıktı digerlerinde bir şey çıkmadı boynumda, koltuk altımda ve kasıklarımda şişlikler vardı bunlarada ultrason ile bakıldı reaktif lenf nodları tespit edildi. Artık eklemlerimdeki ağrılar kesildi ama vücüdumdaki kızarıklıklar devam ediyor bu kızarıklıklar akşam saatlerinde oluyor ve ellerim, ayaklarım, sırtımda oluşuyor biraz da kaşıntılı devam ediyor ertesi gün ise kızarıklar yok oluyor Şuanda lenf bezlerimde şişlik, Göğsümde ve sırtımda lekesiz aşırı kaşıntı, Aniden gelen halsizlik, yorgunluk Ve midemde hafif yanma var. Hastalığım ne olabilir kimse bir teşhis koyamıyor psikolojim bozuldu

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın, Tarif ettiğiniz durum daha çok viral hastalık ilişkili olabilir diye düşünüyorum. Bu açıdan Enfeksiyon Hastalıkları bölümü ile de görüşmenizi öneririm.

28 Nisan 2017 10:24