GE
Soru Sahibi
24 Ekim 2015 02:17

Muhabbet kuşumda denge sorunu var

Yaklasık 5 aylık erkek muhabbet kuşumda parkinson gibi bi hastalık gözlemliyorum. vücudu kasılıyor ve sag ayagı düzgün basamıyor.bi incinme,kırık vs gibi degil daha cok sinirsel bi problem gibi.kafesindeki dallara tırmanıyor fakat kasılmalardan dolayı tekrar düşüyor.Yem yemeye devam ediyor.Uçarken kasılmalar devam ediyor.Yaklaşık 1bucuk aydır benimle beraber.Geldigi günden beri çok sessiz.Hiç ötmüyor.Düzenli olarak suyuna avilin vitamin karıstırıyorum.mineralli kumunu ve yemini kafes zemininden yiyor.yemligine cıkamıyor.Şu anki titreme krizlerinden nasıl kurtarabilirim? Sizce hastalıgı ne olabilir ve hangi ilaçları öneriyorsunuz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba kuşlarda sinir sistemi rahatsızlıkları diğer türlerde olduğu gibi tedavisi çok zor olan çoğu zaman da başarısızlıkla sonuçlanan vakalardır. Onlara bu gibi durumlarda yapılabilecek şey özellikle B kompleks vitamin yönünden zengin bir preparatla ve yine mineral yönünden destekleyici bir diğer preparatla sistemi iyileşmeye zorlamaktır. Geçmiş olsun

26 Ekim 2015 11:37