18 Mart 2017 18:01

Muhabbet Kuşum Ölücekmi

Hocam benim bir muhabbet kuşum var sürekli tüy döküyor sürekli kuyruğu titriyor bu şöyle başladı biz sobalı bi evde yaşıyoduk kuşum akşam saatlerinde sallanmaya başladı yürürken de vücüdün sol tarafına doğru düştü sürekli sonra taşındık 2 gün sorna gene aynsıı dolu ama bu sefer tünekten düşmeye başladı birkaç saat sonra düzeldi ama bu sefer uyuyodu önce sonra bir anda çırpıyordu ayrıca sürekli sıvı kaka yapıyor bazen da kaka değil su çıkarıyor popsundan yemini az yiyior suyu çok içiyor vitamin verdim sürekli ilgileniyorum kalüferli bir evdeyiz hocam kuşumun hastalığı nedir burda veteriner de yok artık kuşum şunu yapıyor uyuyor ama oynama kalktığım zaman hala oynuyor benimle ama eskisi kadar neşeli değil kuşum 2.5 yaşında bize bir komşumuz bakamdığı için verdi hocam çok dikkat ediyorum ona ama artık oyun oynuyorum onunla oynuyor ama eskisi gidi enerjik değil kuyruğu sürekli titriyor sıvı kaka yapıyor çook tür döktü hocam bu arada lütfen yardımcı olur şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)

Şu an tüy dökme mevsimi. Bir de taşınma stresi eklenmiş. Kuşun keyifsizliği büyük olasılıkla bu yüzden olmalı. Bir yumurta haşlayın(Tam pişsin) kabuğuyla birlikte çatalla iyice ezin. Özellikle kabuk unufak olsun. Daha iştahla yiyecek ve bu stres dönemini daha kolay atlatacaktır. Geçmiş olsun

18 Mart 2017 19:00
Soru Sahibi

Hocam dediğinizi yaptım ve yedirdim az yedi ama yemini baya iştahlı yedi ama hocam biraz daha açık açıklasanız mesela kabuğundaki beyaz zarı yemiyor kabuklarını seviyor ve birleşik olanları yemiyor ayrıca yemliğine mi koymalıyım yoksa günde 1-2 kere kendim yedirmem yeterli mi ne yapmam gerektiğini ayrıntılı bir şekilde açıklarsanız yani nasıl vermeliyim yumurtayı ne kadar yemeli vs gibi ama yumurta işe yaradı düzeldi baya hocam teşekkürler Allah razı olsun ...

19 Mart 2017 18:56

kabuk yeterince ufalanmazsa o minik gagadan girse bile kenarları ağız ve boğaz iç yüzeyini yaralar. yemediği daha iyi. O beyaz zarı yememesi bizim için kayıp sayılmaz ama yine de yeterince parçalayamadığı için yemediğini düşünüyorum. Haftada 1/4 yumurta yeter sanırım. Yaklaşık bu miktar yumurtayı Günlük kahvaltılara bölerseniz aranızdaki iletişim ikinizi de mutlu edecektir. Sevgiyle :)

7 Nisan 2017 00:09