ak
Soru Sahibi
13 Ağustos 2014 12:37

mr sonucu

Mrb doktor bey. Benim 2.5 yaşında bir kızım var.6 aylıkken başını geç tuttuğu için mr çekildi. Serebral beyaz cevherde t2 yuksek sinyaller gözlendi. Yapılan genetik testler temiz çıktı. B12 si çok dusuktu ve sebebi bu dendi. 2 yıl boyunca 6 ayda bir nöroloji kontrolü yapıldı. Bu süreç içerisinde hiçbir anormallik olmadı. 30 aylıkken kontrol amaçlı mr yinelendi. Malesefki beyaz sinyaller azda olsa artmış.testler temizlik. Kizimda kasılma nöbet hiç olmadı. Yavaş ilerleyen motor hareketleri vardı. Şimdi yeniden testler yapılacak. Kızım hastaysa 2 yıl boyunca neden bir sorun yaşamadık. Sizce bu neyin belirtisi. Sinsi bir hastalık mı yoksa önemsiz bir hastalık mı. Kahrolduk. Kızımı kaybetmek istemiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kürşad Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Yavaş ilerleyen nörolojik hastalıklar olabilir maalesef bu nedenle ileri bir merkeze göstermenizde yarar var.

21 Ağustos 2014 00:55