ÇZ
Soru Sahibi
5 Şubat 2015 13:55

Molloskum kontagiouzum teşhisi konuldu. 2 kez kriyoterapi uygulandı.

Hocam merhaba bana yaklaşık 1.5-2 ay önce molloskum kontagiouzum teşhisi konuldu. Kriyoterapi uygulandı. Üst bacak bölgemde vardı. Tedaviden sonra geçtiler ama iz bıraktılar. Sonra tekrar farklı bölgelerimde çıktılar. Dün tekrar kriyoterapi uyguladı doktor. Başka bi yere yayılacak diye çok korkuyorum. Nasıl kurtulabilirim bu hastalıktan? Yardım ederseniz çok sevinirim.iyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)

bu tür viral siğiller inatçı olabiliyorlar, çıktıkça yok edilmeleri gerekiyor. Yenilerinin çıkmaması için cildiniz tahriş etmekten kaçınmalı, hijyeninize dikkat etmeli, bağışıklık sisteminizi sağlam tutmalısınız. ayrıca Molluscumların üzerine sürülecek siğil ilaçlarını da kullanabilirsiniz.

16 Şubat 2015 00:17