ys
Soru Sahibi
23 Ağustos 2017 22:13

Miyom rahim ağzı yara

Men ben adetimin bitimin den bir hafta sonra ilişkiden 8 9 saat sonra bir kanama yaşadım.Ertesi gün daha yoğun pıhtılaşma bir kanama oldu Dr hava değişiminden olabilir rahimde kalınlaşma var dedi.qlarista verdi hala kullanıyorum Memlekete geldim başka bir dram kontrole gittim rahim ağzı yaramış var ve 4 5 tane misyonumuz var dedi.Yarayi önce yakıp sonra dondurucu dedi smear sonucuna göre.Miyomlardan çok küçük birini de kanamaya sebep olacak bir bölgede olduğu için kuretaj gibi bir yöntemle alicam dedi.Bu durumda bu kadar operasyon beni strese soktu ve nolur yanlış anlamayın ama insan korkuyor .Ara kanamanın henüz bir defa oldu sizce de bu operasyonlardan önce birkaç ay bu durum yineleyerek mi diye izlenmesi gerekmez mi Çok teşekkürler simdiden

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

kanama sancı ilkanama olursa probe kuretaj ve smear takiplerini yaptır. ilaclara ragmen düzensiz kanama devam ederse ameliyat düşünelünebilir

6 Eylül 2017 08:53
ys
Soru Sahibi

Cok teşekkür ederim smearim temiz cikti.Sizn nasil randevu alabiliriz siz de yara yakma ve dondurma islemini yapiyor musunuz.

9 Eylül 2017 13:26
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

k.maraş üniv araştırma hastanesine özel mua saat 16.00 ProfDrkadir güzin olarak randevu al

12 Eylül 2017 08:26