ED
Soru Sahibi
10 Ekim 2015 12:28

missed aborted sorunu

iyi günler benim tüp bebekle olan bebeğimin kesesi küçüktü bebek normaldi, 7+5 te kontrolde bebeğimin kalp atışını dinledik idrar yolları enfeksiyonu çıktığı içinde doktorum monurol verdi o gün içtim, bir hafta sonra kanama ile gittiğimde bebeğimin 7+6 da kaldığını öğrendik, gelişmemiş kalbi durmuş, benim sorum acaba ilaçtan böyle bir şey olabilirmi yada sorun embriyo ile mi alakalı olabilir? eğer sorun embriyo genetiğindeyse ikinci denemede tekrar sorunlu olması olasılığı yüksekmidir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Sait Halil
Kadın Hastalıkları ve Doğum

ilaca bağlı olduğunu düşünmüyorum...sağlıklı değilse zaten kendi düşüyor..ikinci gebelikte olsılık bariz ykselmemiştir..

27 Ekim 2015 12:58
ED
Soru Sahibi

iyi günler Sait bey, düşen bebeğimin genetik analizi normal çıktı ama bende factor v leiden heterezigot çıktı düşük bundan kaynaklanmış olabilirmi?

21 Kasım 2015 21:27
Op. Dr. Sait Halil
Kadın Hastalıkları ve Doğum

FAKTOR V'TEN OLABİLİR...İKİNCİ GEBELİKTE ASPİRİN VE KAN SULANDIRIC İĞNE UYGUN OLABİLİR

28 Kasım 2015 13:40