me
Soru Sahibi
15 Mart 2017 19:49

Mikrosefali baş küçüklüğü

Merhabalar benim kızım 8 aylık baş çevresi *** *** ** persentilde baba dede filan demiyor bay bay baş baş yapmıyor emeklemiyor çok hareketli bi Bebek değil. Ayakları üzerine basabiliyor desteksiz oturuyor ce e oyunlarına gülüyor seslenince ilgileniyor sevdiklerini görünce çok seviniyor çırpınıp mutlu oluyor gel deyince atılıyor. Boyu 67 kilosu 7700 gelişim geriliği ya da herhangi bir problem var mıdır acaba

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba esra hanım. 8 aylık bir bebe, ellerine bakma, erişemediği oyuncağa uazanma,kendi kendine bisküvi yemeye başlama, 180 derece izleme, ismi fısıldanınca dönme, tek heceler söyleme (ba da ga vb.)kendine özgü konuşuyormuş gibi sesler çıkarma, dönme, desteksiz oturmaya başlama gibi becerileri yapabilir. sizin verdiğiniz bilgilere göre bebeğinizin gelişimi gayet güzel. iyi günler dilerim

16 Mart 2017 13:44