ÖF
Soru Sahibi
29 Mayıs 2020 18:43

Migren tinnitus

Hocam iyi günler ben fehmi özberk beni tanidizmi ben gölbaşındaki coşkun özberkin amcasının oğluyum almanyadan katılıyorum benim sorum bende kulak çınlaması var migrenden olabilirmi 5 yildan beri kulağımdan amaliyat oldum çınlama geçmedi slmr olsun kıymetli hemşerim başarılarının teprik eder allah'a emanet olun

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Iraz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba. Hatırlıyorum seni. İnşaallah iyisindir? Tinnitusun bir çok sebebi olabilir. En sık sebep yüksek sesle oluşan travmadır. İç kulaktaki Korti organı denilen bir hücre grubunun zedelenmesidir. Migrende Tinnitus olma ihtimali vardır. Eğer iç kulağa gelen kılcal damarlarda sorun varsa olabilir. Eğer baş ağrılanın sık oluyorsa, özellikle boyun omurlarının ve boyun kaslarının değerlendirilmesinde fayda var. klimadan ve cereyanda kalmadan rahatsız oluyorsan boynunda sorun olabilir. Bu durumda bir boyun MR'ı çektirmekte fayda var... Bir çok konu ilişikli olabilir. öncelikle varsa migrenle ilgilenmek lazım. İstanbul'a yolun düşerse beklerim. Bir muayene etmekte fayda var. Selamlar Mustafa Iraz

2 Haziran 2020 12:24