ta
Soru Sahibi
6 Temmuz 2015 23:42

midede helikobakter

Merhaba ben 28 yaşındayım miğdemde helikobakter çıktı helipak tedavisi verdiler ama ilaç ağır geldi kullanamadım tedavi edilmezse kansere yol açarmı ilaç kullanmam gerekirmi ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim ...

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Aysun Tenekeci, Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. H. pylori tedavi edilmezse kansere yol açar denemez, maalesef bu konu abartılmakta. O yüzden ilacı alamadım diye tasalanmanızın gereği yok. Beslenmenizi doğala çevirin ve dört ay sonra yeniden kontrole gidin. Bu arada şikayetlerinizi yazmadığınızdan hastalık var mı onu da çıkaramadım. Saygılarımla Yavuz Dizdar

7 Temmuz 2015 15:43