GO
Soru Sahibi
9 Haziran 2018 12:44

Microgynon Kanama

İlkkez 21 gün microgynon kullandım. Hap bittikten 3 gün sonra bir kerelik kanamam oldu. Regl sandım ama Kesildi. Sonraki gün yine aynı şekilde bir kerelik kanamam oldu gün boyu bir daha olmadı. Hap biteli 6gün oldu kesintisiz regl başlamadı. Bu kanamaların nedeni nedir?Bir sorun var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nazlı Aksoy Kala
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doğum kontrol haplarında ilk 6 ay düzensiz adet olabilir. Doğum kontrol hapları adet miktarını da azaltabilir. Yani o lekeler adet olabilir ancak yine de doktora gidip muayene olmakta fayda var.

17 Haziran 2018 23:14