ÖN
Soru Sahibi
30 Kasım 2013 20:19

meyve çekirdeği yutulması

Sayın Hocam! 7 yaşındaki çocuğum iğde çekirdeği yutmuş olabileceğini söyledi. Kesin emin değil. Dün yutulduğunu düşünerek çocuğa sabah akşam zeyin yağı verdik. Bugün de Dufalak verdik. Ancak kakasını tam yuttuktan 24 saat sonra yaptı. Kakadan çekirdek çıkmadı. Çekirdeği tespit edecek bir tarama varmı. Örneğin MR. Ne önerirsiniz. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Namık Kemal Bey, İğde çekirdeği yutmanın bir riski yoktur, dışkı ile 24-48 saatte atılır, tedirgin olmanızı gerektirecek ya da tetkik edilmesi gereken bir durum değildir. Geçmiş olsun

1 Aralık 2013 12:16