AD
Soru Sahibi
20 Ağustos 2015 16:53

Mesane ameliyat sonrası

Merhaba hocam. Geçen sene babam mesane kanseri tanısından sonra ameliyat oldu mesanesinin tamamı alındı ve ince bağırsaktan yapay mesene yapıldı. Torba yok. Ameliyat sonrası 3 ayda bir yapilan rutin kontrollerde Ped ve tomografi sonrasi kolonoskopi önerildi. Bugün kolonoskopi yapıldı. Sonucunda 'anal girişten itibaren yaklaşık 18 cm den başlayarak 20 cm ye kadar devamlılık gösteren, Lümenin yaklaşık yarısını kaplayan, ülsere,sert ve Frajil lezyon görüldü' raporu aldık. Tekrar bi ameliyat mi olmasi gerekecek veya Babam kolon kanseri mi? İyi çalışmalar hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Mesane kanseri nedeni ile tedavi sırasında sıklıkla kolonokopi ile kaın barsağın da tarama amaçlı dahi olsa taranması önerilmektedir Dilan hanım. 50 yaş üzeri hastalara mutlaka yapılıyor. Erken dönemde kolon ve rektum kanserlerini yakalayabilmenin en geçerli yolu budur. Sizin de kontrollerinizde maalesef sigmoid kolon dediğimiz yerde barsak kanseri ile uyumlu görünüm ortaya çıkmış. Bunun için hızlı bir değerlendirme sonrası cerrahi gerekecektir. Ancak bunlar önemli ameliyatlar ve deneyimli kişiler tarafından yapılmadıkları takdirde bu defa da komplikasyonları nedeniyle sorun olabiliyor. Benim sistemime girmek isterseniz irtibat kurun lütfen. Bu hastalık grubu profesyonel bir yaklaşımı ve hastayla bir ekip oluşturulmasını gerektiriyor. Sevgiler... Doç. Dr. Sezai Leventoğlu www.colo-proctology.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu (*** *** ** (*** *** ** (Asistan Gül hanım mobil tel) (*** *** ** (kişisel cep)

20 Ağustos 2015 18:04