ab
Soru Sahibi
16 Ekim 2013 19:53

merhabalar

merhaba hocam ben gecen ocakta hpv sigillerini fark ettim..şubatta tedaviye başladım 3 haftada bir ozon spreyle yaktırttım lepra hastanesinde.5 6 ayda bitti hepsi . şimdi bir tanesinin yerinde koyu renkli bir leke cıktı..pürüzsüz gibi ..bu hpv virüsü hala bünyemdemi sizce ? tam olarak nasıl kurtulabilirm. ne yapmam lazım

1 cevap
Cevaplar (1)

HPV virüslerinin tam olarak bünyeden atılması maalesef her zaman mümkün olmuyor. Ama bağışıklık sisteminiz kuvvetli olduğu sürece cildinizde siğil çıkmaz. Önceki siğilin yerindeki kahverengi leke yeni bir siğiilin habercisi olabilir. Yeniden cilt hekiminize görünmenizde fayda var. Geçmiş olsun.

17 Ekim 2013 14:11