Te
Soru Sahibi
13 Mart 2014 01:18

merhaba

hocam ben 28 haftalık hamileyim.iltihaplı romatizma hastalığı için ilaç kullandım.hamileliğin 10 haftasına kadar salazopryn ve plaquenil içtim.bu ilaçları kestiğim tarihten iki hafta sonra vajina sağ hizasında ama dışında iç çamaşırı içi hizasında bi sivilce gibi bişi oluştu.ellemedim.2 ay böyle durdu.sıkınca da içi biraz büyüdü.geçen ayda sıktım içinden iltihap çıktı.iyileşmesini bekledim.belki de iyileşecek ama ben kurcaladığımdan iyileşmedi.ya da iyileşmeyecekti.orda değince küçük bi fındık gibi bi sertli var.ıslak olmasından ya da ne bilim kıl dönmesi gibi bişi olabilir mi?jinekoloğa gidince soracam ama sizin de bi yorumunuz var mı?kolay gelsin.teşekkür ederim hocam.ağrı yok bu arada.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bahsettiğiniz sertliğin kullanmış olduğunuz ilaçları kesmenizle alakası yok, muhtemelen sivilce veya kıl dönmesi sonucu bahsettiğiniz lezyon oluşmuş. Tedavi edilebilmesi için öncelikle doğru tanı koulması gerekiyor.

15 Mart 2014 15:56